Ako vybrať postroj

KONSKÝ CHOMÚTOVÝ POSTROJ

Kôň je vzácne, krásne a ušľachtilé zviera, ktoré si zaslúži postroj na mieru. Príliš veľký alebo príliš malý postroj spôsobuje koňom utrpenie a znižuje aj ich efektivitu pri práci. Ponúkame Vám tradičný konský Chomútový  postroj vyrobený priamo na mieru Vášho koňa. Nasledujúce informácie Vám pomôžu určiť správne miery a tiež vybrať postroj podľa Vašich ekonomických možností a estetických očakávaní.

1. Pozri si ilustratívny obrázky pod textom, na ktorých sú naznačená rozmery A, B, C, a D.

Výška chomúta, miera označená zeleným A, sa meria približne v miestach, kde sa krk koňa napája na hruď, podľa smeru, ktorý je vyznačený na obrázku.

Šírku chomúta ukazuje miera označená zeleným D. Meria sa krk v najširšom mieste. Chomút nesmie tlačiť na krk. Príliš veľký chomút by zase koni tlačil na kosť pohyblivé lopatky a sťažoval by mu pohyb.

Miera označená čiernym B stačí približná. Stanovuje sa podľa nej dĺžka  bočných pásov.

Miera označená modrým C ukazuje približné miesto, na ktorom je potrebné zmerať obvod konského trupu. Z tejto úrovne sa stanoví rozmery náchrbetníka.

Každý chomút  má istú toleranciu, pretože aj kôň môže v priebehu roka mierne meniť svoju hmotnosť a s tým súvisiace miery. Preto aj chomút bude vyrobený nepatrne väčší.

2. Vyplňte pripravenú tabuľku a pošlite nám ju.

 

Konský postroj

Konský postroj 2

Odošlite nám údaje potrebné pre výber jednotlivých častí postroja

Pri výbere jednotlivých castí postroja môžte zvolit jednu z dvoch možností uvedených v tabulke (1) a (2). Cena kompletného postroja býva nižšia, než súhrnná cena jednotlivých komponentov. Po odoslaní vyplneného formulára Vám bude na e-mail zaslaná cenová ponuka.

Ak Vám informácie o výbere postroja nestacili, neváhajte nás kontaktovat. Poradíme Vám.